All Products
Keywords [ 2 5mm copper nickel fittings ] match 142 Products.
1.5D Copper Nickel Elbow EEMUA 146 SEC.1 6" 3.5mm 9010
| Product Name: | 90 Elbow |
|---|---|
| Material: | UNS 70600 |
| Size: | 1"-36" |
Copper Nickel Elbow SR 45 Degree 1.0D Elbow EEMUA 146 SEC.1 3" 2.5mm Cuni 9010
| Product Name: | 45 Elbow |
|---|---|
| Material: | UNS 70600 |
| Size: | 1"-36" |
Copper Nickel Equal Tee UNS C71500 SMLS Butt Welding Pipe Fittings for High Temperature Applications
| Pressure: | High Pressure |
|---|---|
| Standard Of Execution: | HG/T20592-2009 |
| Design Standard: | ASME B16.22 |
Copper Nickel Stub End Flange DN125 SCH10S Alloy 102 Butt Welding Pipe Fittings
| Product Name: | Stub End |
|---|---|
| Material: | UNS 71500 |
| Size: | 1"-36" |
STD Copper Nickel Lap Joint Butt Welding Stub End Pipe Fitting MSS SP43 4''
| Product Name: | Stub End |
|---|---|
| Material: | UNS 71500 |
| Size: | 1"-36" |
Pipe Fittings Seamless COPPER NICKEL 625 1.5D 6'' 90 Degree Sch40 Long Radius Steel Elbow
| Temperature Level: | High Temperature |
|---|---|
| Wall Thickness: | Schedule 40 |
| Packing: | Wooden Case |
Copper Nickel Tee UNS C71500 Seamless For Marine And Seawater Service
| Head Code: | Round |
|---|---|
| Coating: | Brass |
| Worksday: | 15-30days |
Threaded Cap Cast Iron Copper Nickel Female Metal Threaded Fitting
| Wall Thickness: | Customized |
|---|---|
| Size: | 1/2 Inch |
| Pressure Rating: | 150 Psi |
MSS SP43 4'' STD Copper Nickel 70/30 Butt Welding Stub End Pipe Collar
| Product Name: | Stub End |
|---|---|
| Material: | UNS 71500 |
| Size: | 1"-36" |
Target Tee UNS C70600 SMLS DN 200x100 DIN 86088 3х2,5mm Butt Welding Fittings
| Product Name: | Cushion Tee |
|---|---|
| Material: | UNS C70600 |
| Size: | 1"-36" |

