All Products
Keywords [ 2 5mm copper nickel fittings ] match 142 Products.
UNS C70600 SMLS DN 200x100 DIN 86088 3х2,5mm Butt Welding Fittings Tee
| Product Name: | Cushion Tee |
|---|---|
| Material: | UNS C70600 |
| Size: | 1"-36" |
Cushion Tee UNS C71500 SMLS DN 200x100 CuNi 9010, DIN 86088 3х2,5mm Butt Welding Fittings
| Product Name: | Cushion Tee |
|---|---|
| Material: | UNS C71500 |
| Size: | 1"-36" |
UNS C71500 SMLS DN100 CuNi 9010 Cushion Tee 2.5mm Butt Welding Fittings
| Product Name: | Cushion Tee |
|---|---|
| Material: | UNS C71500 |
| Size: | 1"-36" |
Metal Copper Pipes Copper Tube CuNi 9010 C71500 / CuNi 70/30 Copper Nickel Seamless PIPE
| Features: | High Corrosion Resistance, Good Weldability, High Strength, Excellent Thermal Conductivity |
|---|---|
| Coating: | Brass |
| Color: | Copper Color |
Seamless C70600 90/10 Copper Nickel CuNi Pipes for High-Temperature High-Pressure Applications - SCH80, 6M Lengths
| Features: | High Corrosion Resistance, Good Weldability, High Strength, Excellent Thermal Conductivity |
|---|---|
| Coating: | Brass |
| Color: | Copper Color |
SMLS Concentric Reducer DN 200×100, CuNi9010 Alloy 3×2.5mm, Butt Welding High-Performance
| Product Name: | Conc Reducer |
|---|---|
| Elongation: | Good |
| Machinability: | Good |
C70600 CuNi 9010 Butt Welding Elbow, EEMUA 146 Standard, BW LR Copper Nickel Fittings
| Product Name: | Copper Nickel Elbow |
|---|---|
| Temperature Rating: | 400°F |
| Warranty: | 1 Year |
2.5mm-19mm Reducing Tee Fitting Plumbing Copper Tee Pipe Reducer
| Product Name: | Reducing Tee |
|---|---|
| Material: | UNS 70600 |
| Size: | 1"-36" |
Cu-Ni9010 90 Degree Elbow LR Butt Welding Steel Pipe Fittings Elbow
| Application: | Pipeline System |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Connection: | Welded |
2"X1" 2.5mm UNS C70600 Swage Nipple Fitting Copper Nickel Forged
| Name: | Swaged Nipple |
|---|---|
| Material: | UNS C70600 |
| Size: | 2"X 1" Or Customized |

