All Products
CuNi 9010 Equal Cross Pipe Fitting Copper Nickel ANSI B16.9 Straight 2" SCH40
| Product Name: | Copper Nickel Pipe Cross |
|---|---|
| Material Grade: | C70600 |
| Size: | 2" SCH40 |
C70600 ANSI B16.9 Cross Pipe Fitting Straight 2" SCH40 Buttweld
| Product Name: | Copper Nickel Pipe Cross |
|---|---|
| Material Grade: | C70600 |
| Size: | 2" SCH40 |
1/4 Inch Stainless Steel Double Compression Socket Weld Cross Class 2000/3000
| Product Name: | Cross Pipe Fitting |
|---|---|
| Pressure Rating: | 150 PSI |
| End Type: | Female |
ASME B16.11 Stainless Steel 4-Way Socket Weld Cross Pipe Fitting 3/4" Branch Connection
| Product Name: | Cross Pipe Fitting |
|---|---|
| Standard: | ASTM A403 |
| Thread Pitch: | 14 TPI |
ASME B16.9 Carbon Steel A105 Pipe Cross Seamless Sch40 Sch80 Sch160 Equal Cross
| Productname: | Cross Pipe Fitting |
|---|---|
| Standards Compliance: | ASTM A182 |
| Type: | Equal |
Stainless Steel Female Thread Cross Connection Pipe Fitting for Fuel Oil Water Gas Line
| Productname: | Cross Pipe Fitting |
|---|---|
| Manufacturing Process: | Forged |
| Weight: | 0.5 Kg |
C70600 90/10 Copper Nickel Cross Pipe Fitting ANSI B16.9 1/2"-4" Industrial
| Product Name: | Copper Nickel Pipe Cross |
|---|---|
| Type: | Equal |
| Pressurerating: | 3000 PSI |
ASME B16.9 A105 Carbon Steel Equal Cross, Seamless, Sch40/Sch80/Sch160
| Productname: | Cross Pipe Fitting |
|---|---|
| Connection: | Threaded |
| Easy To Install: | Yes |
1/2" ANSI B16.9 Straight SCH80 Buttweld Pipe Fitting Cross Pipe Fitting
| Product Name: | Copper Nickel Pipe Cross |
|---|---|
| Material Grade: | C70600 |
| Size: | 2" SCH40 |
Water Cross-connection Pipe Fitting The Ideal Choice for Plumbing Systems
| End Connection Size: | 1/2 |
|---|---|
| Gauge: | Schedule 40 |
| Size: | 1/2 |

