All Products
Metal Copper Nickel Cross Forged Fittings Socket Welded Cross 3000LBS ASME B16.11 SA-182
| Features: | Corrosion Resistant, Durable, Easy To Install |
|---|---|
| Wall Thickness: | SCH20-SCH XXS |
| Head Code: | Round |
COPPER NICKEL 90/10 70/30 C30600 C31500 Tee Cross Pipe Fittings
| Standards: | ASTM A312, ASTM A403, ASTM A815 |
|---|---|
| Size: | 1/2 Inch |
| Thread Standard: | NPT |
Forged Cross-connection Pipe Fitting Precision Manufacturing For Cross Connections
| Surface Treatment: | Polished |
|---|---|
| Standards: | ASTM A312, ASTM A403, ASTM A815 |
| Manufacturing Process: | Forged |
High-performance Cross-connection Pipe Fittings For Schedule STD Gauge
| Surface Treatment: | Polished |
|---|---|
| Size: | 1/2 |
| Temperature Rating: | 400°F |
High Pressure 1/2" ANSI B16.9 Straight SCH80 Butt Weld Cross Pipe Fitting
| Product Name: | Copper Nickel Pipe Cross |
|---|---|
| Material Grade: | C70600 |
| Size: | 2" SCH40 |
High Pressure 1/2" ANSI B16.9 Cross Pipe Fitting Straight SCH80 Buttweld Pipe Fitting
| Product Name: | Copper Nickel Pipe Cross |
|---|---|
| Material Grade: | C70600 |
| Size: | 2" SCH40 |
C70600 ANSI B16.9 Cross Pipe Fitting Straight 2" SCH40 Buttweld
| Product Name: | Copper Nickel Pipe Cross |
|---|---|
| Material Grade: | C70600 |
| Size: | 2" SCH40 |
C70600 ANSI B16.9 Cross Pipe Fitting Straight 2" SCH40 Buttweld
| Product Name: | Copper Nickel Pipe Cross |
|---|---|
| Material Grade: | C70600 |
| Size: | 2" SCH40 |
ASME B16.9 Carbon Steel A105 Pipe Cross Seamless Sch40 Sch80 Sch160 Equal Cross
| Material: | Carbon Steel |
|---|---|
| Size: | 1/2"-48" |
| Product Name: | Equal Cross |
Stainless Steel 304 1/2'' Cross Forged 4 Way Pipe Connector ANSI Steel Pipe Fittings
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Size: | 1/2"-48" |
| Product Name: | Equal Cross |

