All Products
Keywords [ seamless copper nickel pipe ] match 611 Products.
2Inch SCH40 ASTM B366 Hastelloy C30600 Reducing Tee Seamless Pipe Fittings
| Weight: | 0.5 Lbs |
|---|---|
| Alloy Or Not: | Is Alloy |
| Grade: | 70600 |
China Manufacturer 4 Inch Seamless Welding Equal Black Carbon Steel Smls Bw Sch40 Sch80 Buttweld Elbow Tee
| Head Code: | Round |
|---|---|
| Surface: | Paint Spraying |
| Origin: | Shanghai |
Multi-purpose HT 200-1001 Brass Female Tee Thread Fittings for Industrial Fluids & Gases
| Name: | Copper Nickel Equal Tee |
|---|---|
| Technics: | Casting |
| Size: | DN20 |
Versatile Coated Brass Tee Fitting, Standard Packaging Industrial & Civil Use
| Productname: | Copper Nickel Equal Tee |
|---|---|
| Pressure: | High Pressure |
| Surface Finish: | Smooth |
Yield Strength Standard ASTM SB 111 Grade Cu Ni 90/10 Rod Wire Bar
| Length: | 1000mm To 6000mm |
|---|---|
| Form: | Bar, Rod, Wire |
| Material Grade: | Cu-Ni 90/10 |
Customized SS Stainless Steel Weld Neck Flange ANSI 150lb - 2500lb 1/2" - 72"
| Material: | Copper Nickel |
|---|---|
| Size: | 1/2"-48" |
| Product Name: | Copper Nickel Flanges |
DIN 86037/EN 1092-3 DN 20/OD 25 S235JR Hot Dipped Glavanised PN10/16 Cuni 90/10 Outer Flange
| Product Name: | Copper Nickel Outer Flanges |
|---|---|
| Material: | CS/GI+Copper Nickel |
| Size: | 1/2"-36" |
Weld Neck Stub Ends CuNi10Fe1Mn DN 20/OD 25 PN10/16 Cuni 90/10 Backing Flanges
| Product Name: | Copper Nickel Flanges |
|---|---|
| Material: | CS/GI+Copper Nickel |
| Size: | 1/2"-36" |
Reducing Equal Tee with 3000 Psi Pressure Rating for Industrial Applications
| Application: | Plumbing, Water Treatment |
|---|---|
| Product Name: | Steel Pipe Fitting |
| Style: | Reducing/Equal |
Threaded Connection Water System Customized for Sustainable Performance
| Logo: | Customized |
|---|---|
| Connection: | Threaded |
| Delivery: | According To Quantity |

