All Products
Keywords [ seamless copper nickel pipe ] match 611 Products.
Cu-Ni 90/10 Material Grade Round Bar with ASTM / ASME SB 111 Standard
| Standard: | ASTM / ASME SB 111 |
|---|---|
| Yield Strength: | 275 N/mm2 (min) |
| Length: | 1000mm To 6000mm |
Nickel Alloy Incoloy 800 800h 800ht Seamless Fittings Pipe Tube
| Price Term: | CIF CFR FOB Ex-Work, CIF, CFR, FOB, CNF |
|---|---|
| Form: | Pipe |
| Heat Treatability: | Good |
Conc Reducer SMLS DN 200х100 CuNi9010 DIN 86089 3х2,5 mm Butt Welding Fittings
| Product Name: | Conc Reducer |
|---|---|
| Material: | CuNi7030 |
| Size: | 1"-36" |
CuNi 90/10 ANSI B16.9 SCH40 Long Radius 90 degree Elbow Pipe Fitting
| Product Name: | ELBOW |
|---|---|
| Material: | UNS 70600 |
| Size: | 1"-36" |
ASTM B366 Monel 400 WPNC 45 / 90 / 180 Degree LR Elbow BW CuNi Pipe Fittings
| Product Name: | ELBOW |
|---|---|
| Material: | UNS 70600 |
| Size: | 1"-36" |
Conc Reducer SMLS DN 200х100 CuNi7030 DIN 86089 3х2,5 mm Butt Welding Fittings
| Product Name: | Conc Reducer |
|---|---|
| Material: | CuNi7030 |
| Size: | 1"-36" |
China Factory UNS C71500 1/2"-4" 3000# Socket Welding Coupling Customized
| Name: | Socket Welding Coupling |
|---|---|
| Material: | C71500 |
| Size: | 1/2"-4" |
UNS C71500 Butt Weld Stub End 3" 10S ASME B16.9 Pipe Fitting Excellent Resistance
| Productname: | Stub End Fittings |
|---|---|
| Connectiontype: | Weld Neck |
| Surface Finish: | Pickled, Sandblasting, Polishing |
Copper Tube for Refrigeration Acr Copper Pipe for Air Conditioners
| Materials Grade: | C71500 |
|---|---|
| Types: | Seamless |
| Prdouct Name: | Nickel Alloy Pipe |
ASTM 2.4819 Nickel Alloy Round Bar
| Place Of Origin: | China |
|---|---|
| Application: | Chemical Industry |
| Powder Or Not: | Not Powder |

