All Products
Keywords [ c70600 copper nickel flange ] match 320 Products.
CUNI ASTM B466 UNS C70600 1.5D 90° 3'' 10Bar Elbow ASME B16.9
| Product Name: | 1.5D Radius Threaded Copper Nickel Elbow – ASTM B466M |
|---|---|
| Size: | 3/4 |
| Advantage: | Convenient Installation And Maintenance |
ANSI B16.5 CuNi 70/30 C71500 Copper Nickel Flange for Chemical Applications 150#-1500#
| Productname: | Copper Nickel Flange |
|---|---|
| Product Type: | Flange With Neck Butt Welding |
| Coppercontent: | 70% Copper |
Welding Flanges Pipes Cooper Nickel Steel Flanges 1'' 150 Class RF ASTM A105 ASME16.9 Cuni C70600 Flanges
| Material: | Copper Nickel |
|---|---|
| Size: | 1/2"-48" |
| Product Name: | Copper Nickel Flanges |
Copper Nickle Gas Flange For Gas Pipeline Installations Forged Pipe Fittings
| Coating: | Black Paint, Yellow Transparent, Cold And Hot Dip Galvanizing |
|---|---|
| Standard: | ANSI, DIN, JIS, BS, EN |
| Surface Treatment: | Anti-rust Paint, Oil Black Paint, Yellow Transparent, Zinc Plated, Cold And Hot Dip Galvanized |
Copper Nickel Cu-Ni 90/10 Uns C70600 RF Flange 300# Welding Neck Flanges With Packaging Wooden Box
| Material: | Copper Nickel |
|---|---|
| Size: | 1/2"-48" |
| Product Name: | Copper Nickel Flanges |
Copper flange/Alloy 825 UNS N08825 Nickel Alloy Steel Spade Blinds Brass Galvanized Steel Forged Flange
| Material: | Copper Nickel |
|---|---|
| Size: | 1/2"-48" |
| Product Name: | Copper Nickel Flanges |
UNS N08825 Nickel Alloy Steel Flange Spade Blinds Copper Flange 3"
| Material: | Copper Nickel |
|---|---|
| Size: | 1/2"-48" |
| Product Name: | Copper Nickel Flanges |
Customized C70600 / 71500 Tube 30/70 Cooper Nickel Equal Tee DIN20-600 SCH30 SCH40 3/4"-30"
| Product Name: | Copper Nickel Flange Suitable For Pressure, Neck Test Paper Temperature And Flood Setting High Occasions |
|---|---|
| Product Type: | Cooper Nickel Tee Equal Tee |
| Size: | 3/4"-30" |
C70600 / 71500 Tube 30/70 DIN20-600 SCH30 SCH40 3/4"-30" Cooper Nickel Reduing Tee
| Product Name: | Copper Nickel Flange Suitable For Pressure, Neck Test Paper Temperature And Flood Setting High Occasions |
|---|---|
| Product Type: | Cooper Nickel Tee Reducing Tee |
| Size: | 3/4"-30" |
Customized C70600 / 71500 Tube 30/70 Cooper Nickel Tee Reduing DIN20-600 SCH30 SCH40 3/4"-30"
| Product Name: | Copper Nickel Flange Suitable For Pressure, Neck Test Paper Temperature And Flood Setting High Occasions |
|---|---|
| Product Type: | Cooper Nickel Tee Reducing Tee |
| Size: | 3/4"-30" |

