All Products
Keywords [ c70600 copper nickel flange ] match 320 Products.
Copper Nickel Cuni Flanges C71500 (70/30) A105 Raised Face Weld Neck Flange
| Application: | Industrial, Marine, Etc. |
|---|---|
| Certificate: | ISO9001, CE, Etc. |
| Connection: | Welded, Threaded, Etc. |
Best Selling Product Welding Neck Flange PN10 CuNi 90/10 Flat face Din2632 EEMUA145 ANSI B16.5 Pipe Fittings Flange
| Product Name: | Support Custom Spot Copper-Nickel Flange A Variety Of Specifications |
|---|---|
| Product Type: | Socket Welded Flange |
| Size: | 3/4'' |
2'' SCH40 Pipe Fittings Tee UNS S31803 Equal / Reducing Tee Copper Nickel Equal Tee
| Worksday: | 15-30days |
|---|---|
| Grade: | C70600 |
| Durability: | High |
150LB UNS C70600 Welding Neck Pipe Flanges DN15 - DN1500 STD ASMEB16.5
| Name: | WNFlanges |
|---|---|
| Material: | 90-10 Cu-Ni |
| Size: | DN15-DN1500 |
Copper Nickel Butt Welding Stub End Fittings ASME/AISI B16.9 4" SCH40 UNS C70600
| Name: | Stub End |
|---|---|
| Material: | UNS C70600 |
| Size: | 4" Or Customized |
METAL ASTM B111 6" SCH40 CUNI 90/10 C70600 C71500 Tube Copper Nickel Seamless Steel Pipe
| Melting Point: | 1100-1145°C |
|---|---|
| Elongation: | Medium |
| Thermal Conductivity: | High |
PN 20 8" 4.5mm UNS C70600 Lap Joint Flange Stub End
| Name: | Lap Joint SO Stub End |
|---|---|
| Material: | UNS C70600 |
| Size: | 8" Or Customized |
METAL ASME B151 70/30 90/10 C70600 C71500 Copper Nickel Tube Welded Pipe
| Pressure: | 600 |
|---|---|
| State: | Hard |
| Delivery: | According To Quantity |
Seamless Copper Nickel Alloy Tube 1.2mm 1.25mm CuNi 90/10 C70600
| Form: | Pipe |
|---|---|
| Material: | Copper Nickel |
| Grade: | Cooper |
METAL C70600 Copper Nickel Alloy Pipe Fittings EN10992-1 TYPE36 Lap Joint Flange Stub End CUNI 9010
| Features: | Easy To Install, Durable |
|---|---|
| Connection Type: | Butt Weld |
| Usage: | Connects Pipes Of Different Diameters |

