All Products
Keywords [ weld copper nickel pipe ] match 1224 Products.
Copper Pipes Seamless Copper Tube TUBE C70600 C71500 C12200 Alloy Copper Nickel Tube
| Material: | Copper Nickel |
|---|---|
| Size: | 1/2"-48" |
| Product Name: | Copper Nickel Pipe |
Copper Tube Tube C70600 C71500 C12200 Alloy Copper Nickel Tube Copper Pipes Seamless
| Material: | Copper Nickel |
|---|---|
| Size: | 1/2"-48" |
| Product Name: | Copper Nickel Pipe |
419mm 16inch Large Diameter Seamless C12200 Copper Nickel Alloy Tube
| Material: | Copper Nickel |
|---|---|
| Size: | 1/2"-48" |
| Product Name: | Copper Nickel Pipe |
Customized Outer Diameter Copper-Nickel Tube Fittings For Boiler Industry
| Wall Thickness: | Customized |
|---|---|
| Package: | Wooden Case, Pallet, Bundle |
| Shape: | Tube |
Copper Elbow 45 90 180 Degree 1/2 Inch Copper-nickel Fitting Pipe Lining Sleeve Equal Round
| Connection Type: | Elbow |
|---|---|
| Material: | Copper Nickel |
| Thickness: | Customized |
Copper Nickel Flange C71500 Corrosion Resistant ANSI B16.5
| Product Name: | Copper Nickel Flange |
|---|---|
| Special Functions: | Resistance To Corrosion |
| Standard Of Execution: | HG/T20592-2009 |
C71500 Copper Nickel Forged Blind Flange 4"-48" 150-2500# Tested for Chemical Industry
| Product Name: | Copper Nickel Flange |
|---|---|
| Temperature Range: | -29°C To 400°C |
| Flange Type: | Weld Neck |
ASME B16.47 Spectacle Flanges Copper Nickel 90/10 Metal Forged Pipeline Flanges
| Productname: | Copper Nickel Flange |
|---|---|
| Coppercontent: | 70% Copper |
| Mode Of Connection: | Welding |
ASME Copper Nickel Alloy Steel 9010 Pipe C70600 Seamless Steel Tube 10inch SCH40
| Material: | Copper Nickel |
|---|---|
| Size: | 1/4"-48" |
| Product Name: | Copper Nickel Pipe |
Copper Nickel Elbow 90 Degree ASTM B466 High Pressure Corrosion Resistant
| Product Name: | Copper Nickel Elbow |
|---|---|
| Durability: | High |
| Pressure: | High Pressure |

