All Products
Keywords [ weld copper nickel pipe ] match 1224 Products.
ASME B151 70/30 90/10 C70600 C71500 Copper Nickel Tube 6'' SCH40 6M 12M Welded Pipe
| Material: | Copper Nickel |
|---|---|
| Size: | 1/4"-48" |
| Product Name: | Copper Nickel Pipe |
ASTM B466 150LB C70600 15NPS Copper Nickel Flange for Chemical & Construction Water Supply
| Product Name: | Copper Nickel Flange |
|---|---|
| Standard Of Execution: | HG/T20592-2009 |
| Machinability: | Fair |
ASME B16.5 Copper Nickel C70600 CuNi90/10 Forged Slip On Flange 4"-48" 150#-1500#
| Product Name: | Copper Nickel Flanges |
|---|---|
| Standard Of Execution: | HG/T20592-2009 |
| Nickelcontent: | 30% Nickel |
Small Diameter Copper Nickel Tube 3/4" Straight Round Copper Pipe
| Material: | Copper Nickel |
|---|---|
| Size: | 1/2"-48" |
| Product Name: | Copper Nickel Pipe |
Seamless Copper Nickel Alloy Tube 419mm 16inch Large Diameter
| Material: | Copper Nickel |
|---|---|
| Size: | 1/2"-48" |
| Product Name: | Copper Nickel Pipe |
419mm 16inch Large Diameter Seamless C12200 Cooper Nickel Alloy Tube Copper Pipe
| Material: | Copper Nickel |
|---|---|
| Size: | 1/2"-48" |
| Product Name: | Copper Nickel Pipe |
C70600 Copper Nickel 90-10 Elbow 45 DEG 1" SCH STD Elbow Fittings
| Connection Type: | Butt Weld, Socket Weld, Threaded |
|---|---|
| Technics: | Casting |
| Thickness: | Customized |
ASME B16.9 16.11 Bw Sw Threaded Hex Hose Nipple Copper Nickel Elbow Thin Walled Stainless Steel Pipe Fittings
| Shape: | Elbow |
|---|---|
| End Connection: | Butt Weld, Socket Weld, Threaded |
| Port: | Shanghai, Ningbo, Etc. |
C11000 C70600 99.9% Purity Red Copper Pipe / Tube Diameter 15mm 25mm 50mm 100mm
| Material: | Copper Nickel |
|---|---|
| Size: | 1/2"-48" |
| Product Name: | Copper Nickel Pipe |
CuNi 90/10 90/30 Copper Nickel Alloy Tube / C70600 C71500 Copper Pipe
| Material: | Copper Nickel |
|---|---|
| Size: | 1/2"-48" |
| Product Name: | Copper Nickel Pipe |

