All Products
Keywords [ weld copper nickel pipe ] match 1224 Products.
CUNI 24" Lap Joint Stub End Fittings SCHXS ASME B16.9 ASTM B171 9010 90CU 10NI
| Name: | Copper Nickel Stub End |
|---|---|
| Material: | CUNI 9010 |
| Size: | DN 500 Or Customized |
2Inch SCH40 ASTM B366 Hastelloy C30600 Reducing Tee Seamless Pipe Fittings
| Weight: | 0.5 Lbs |
|---|---|
| Alloy Or Not: | Is Alloy |
| Grade: | 70600 |
Pipe Fittings Seamless Alloy 625 1.5D 6'' 90 Degree Sch40 Long Radius Steel Elbow
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| Formability: | Good |
| Customized: | OEM, ODM |
6"X 2" Weldolet Fitting 2.5mm UNS C70600 ASTM B151
| Name: | Weldolet |
|---|---|
| Material: | UNS C70600 |
| Size: | 6" X2 " Or Customized |
SR 1.0D 45 Degree Elbow EEMUA 146 SEC.1 3" 2.5mm Cuni 9010
| Product Name: | 45 Elbow |
|---|---|
| Material: | UNS 70600 |
| Size: | 1"-36" |
China Manufacturer 4 Inch Seamless Welding Equal Black Carbon Steel Smls Bw Sch40 Sch80 Buttweld Elbow Tee
| Head Code: | Round |
|---|---|
| Surface: | Paint Spraying |
| Origin: | Shanghai |
High Quality Butt Welding Eccentric Reducer Industrial Grade Reducing Tee Fitting
| Features: | Corrosion Resistant, Durable, Easy To Install |
|---|---|
| Head Code: | Round |
| Installation Method: | Screwed |
Multi-purpose HT 200-1001 Brass Female Tee Thread Fittings for Industrial Fluids & Gases
| Name: | Copper Nickel Equal Tee |
|---|---|
| Technics: | Casting |
| Size: | DN20 |
Yield Strength Standard ASTM SB 111 Grade Cu Ni 90/10 Rod Wire Bar
| Length: | 1000mm To 6000mm |
|---|---|
| Form: | Bar, Rod, Wire |
| Material Grade: | Cu-Ni 90/10 |
Versatile Coated Brass Tee Fitting, Standard Packaging Industrial & Civil Use
| Productname: | Copper Nickel Equal Tee |
|---|---|
| Pressure: | High Pressure |
| Surface Finish: | Smooth |

