All Products
Keywords [ seamless copper nickel pipe ] match 611 Products.
Metal Nickel Fittings, Cu-Ni 90-10 C70600 High Pressure Fittings Copper Nickel ELBOW
| Head Code: | Square |
|---|---|
| Samples: | Provide |
| Warranty: | 1 Year |
High Pressure And Durability Copper-Nickel Couplings For Heavy Duty Applications
| Durability: | High |
|---|---|
| Size: | Cus |
| Elongation: | Good |
Hexagonal Copper Nickel Bar 8.9 G/cm3 Density Various Applications
| Standard: | ASTM / ASME SB 111 |
|---|---|
| Length: | 1000mm To 6000mm |
| Shape: | Round, Square, Hexagonal |
Hexagonal Copper Nickel Bar 70/30 8.9 G/Cm3 6mm - 200mm Customized
| Standard: | ASTM / ASME SB 111 |
|---|---|
| Length: | 1000mm To 6000mm |
| Shape: | Round, Square, Hexagonal |
MSS SP Copper Nickel Stub End Fittings 43 3" 10S UNS C71500
| Name: | Stub End |
|---|---|
| Material: | UNS C71500 |
| Size: | 3" Or Customized |
China Factory Cooper Nickel C70600 90/30 1/2"-4" 3000# Threaaded Coupling Customized
| Name: | Socket Welding Coupling |
|---|---|
| Material: | C70600 |
| Size: | 1/2"-4" |
Copper Nickel Flange Connector ASTM B466 UNS C70600 Slip On Flange Connector
| Compressive Strength: | Strong |
|---|---|
| Price Term: | CIF CFR FOB Ex-Work |
| Connection: | Welding |
ASTM B16.11 Weldolet Sockolet Copper Nickel Olet In Threaded Connections
| Pressure Rating: | 150-3000 PSI |
|---|---|
| Packing: | Standard Packing |
| Thickness: | 3х2,5 Mm |
Pipe Fitting 90 Degree SW/TH 3000LB ASTM A182 F316L ASME B16.11 Copper Nickel Elbow
| Packaging Details: | CARTON |
|---|---|
| Delivery Time: | 15WORKSDAY |
| Payment Terms: | L/C, T/T |
Nickel Alloy Rod Cuni 9010 C70600 Welded Pipes 16bar 20bar 1/2"-2"
| Grade: | Cooper |
|---|---|
| Application: | Air Condition Or Refrigerator,Oil Cooler Pipe,Water Tube,heat Exchanger,air-conditioner Ect. |
| Type: | Steel Pipe |

