All Products
Keywords [ copper nickel fittings ] match 1287 Products.
Hot Sale Customized Butt Welding Fittings Copper Nickel Elbow
| Product Name: | Copper Nickel Elbow |
|---|---|
| Material: | Customized |
| Application: | Pipe Lines Connect |
490 N/mm2 Copper Nickel ASTM Cu Ni 90/10 Round Square Hexagonal Bar Melting Point 1350.C
| Melting Point: | 1350 °C (2460 °F) |
|---|---|
| Size: | 6mm To 200mm |
| Standard: | ASTM / ASME SB 111 |
Customized Copper Nickel Threaded Equal Tee Fittings for Industrial Piping Systems
| Logo: | Customized |
|---|---|
| Size: | DN20 |
| Origin: | Shanghai, China |
ASME B16.9 16.11 Bw Sw Threaded Hex Hose Nipple Copper Nickel Elbow Thin Walled Stainless Steel Pipe Fittings
| Shape: | Elbow |
|---|---|
| End Connection: | Butt Weld, Socket Weld, Threaded |
| Port: | Shanghai, Ningbo, Etc. |
C70600 Copper Nickel 90-10 Elbow 45 DEG 1" SCH STD Elbow Fittings
| Connection Type: | Butt Weld, Socket Weld, Threaded |
|---|---|
| Technics: | Casting |
| Thickness: | Customized |
C12000 Customized Size Industrial Copper Nickel Pipe Welding 2'' AC Pipe
| Place Of Origin: | China |
|---|---|
| Material: | Copper |
| Application: | Industrial |
Cu Ni 90/10 Copper Nickel Bar Rod Wire Various Shapes Lengths ASTM Standard Bright Matte Finish
| Length: | 1000mm To 6000mm |
|---|---|
| Shape: | Round, Square, Hexagonal |
| Form: | Bar, Rod, Wire |
Industrial Grade Copper Nickel Bar Get The Best Deals On Material
| Material Grade: | Cu-Ni 90/10 |
|---|---|
| Size: | 6mm To 200mm |
| Elongation: | 30% (min) |
UNS C70600 Copper Nickel Alloy Bar with 8.9 G/cm3 Density and 275 N/mm2 Yield Strength
| Size: | 6mm To 200mm |
|---|---|
| Hardness: | HB 90 (max) |
| Product Name: | Copper Nickel Bar |
Round Copper Nickel Bar with Tensile Strength 490 N/mm2 ASTM Standard 30% Elongation
| Length: | 1000mm To 6000mm |
|---|---|
| Product Name: | Copper Nickel Bar |
| Specification: | UNS C70600 (Cu-Ni 90/10) |

