All Products
Keywords [ c70600 copper nickel elbow ] match 212 Products.
High Durability Copper Nickel Fittings for Pipe Fittings Materials UNS C70600/C71500
| Shape: | Fittings |
|---|---|
| Product Category: | Copper Nickel Fittings |
| Material: | Copper Nickel |
Customized Hot Rolled C70600 Copper Nickel Plate CUNI Coil 2 - 48mm 90-10
| Application: | Air Condition Or Refrigerator,Oil Cooler Pipe,Water Tube,heat Exchanger,air-conditioner Ect. |
|---|---|
| Type: | Coil |
| Length: | Required |
C70600 Copper Nickel Plate CUNI Coil 2 - 10-100mm 90-10 Customized Hot Rolled
| Application: | Air Condition Or Refrigerator,Oil Cooler Pipe,Water Tube,heat Exchanger,air-conditioner Ect. |
|---|---|
| Type: | Coil |
| Length: | Required |
C70600 90/10 Copper Nickel Cross Pipe Fitting ANSI B16.9 1/2"-4" Industrial
| Product Name: | Copper Nickel Pipe Cross |
|---|---|
| Type: | Equal |
| Pressurerating: | 3000 PSI |
45 Deg Elbow Long Radius DN12 1/2 Inch STD ASME Copper Nickel Pipe Fittings
| Application: | Pipe Fitting |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Connection: | Welding |
Butt Welding Fittings C70600 CuNi 9010 Elbow Butt Welding LR 45/90 Degree Copper Nickel Elbow
| Product Name: | 90 LR Elbow |
|---|---|
| Material: | UNS 71500 |
| Size: | 1"-36" |
UNS C70600 Cu-Ni 90/10 Copper Nickel Bar Bar Form for Industrial Applications
| Product Name: | Copper Nickel Bar |
|---|---|
| Melting Point: | 1350 °C (2460 °F) |
| Shape: | Round, Square, Hexagonal |
Metal Copper Nickel Tee C70600 CuNi 90/10 Tee Manufacturer and Supplier
| Temperature Rating: | -20°C To 120°C |
|---|---|
| Surface: | Paint Spraying |
| Technology: | Casting |
Copper Nickel C70600 90 Degree Socket Elbow 3/4" 3000# Pipe Fittings
| Application: | Industrial |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Connection: | Welded |
C70600 Customize All Sizes 2 Inch 2.5 Inch Copper Nickel 45 / 90 BW SR Elbow
| Angle: | 90° |
|---|---|
| Application: | Industrial |
| Connection: | Threaded |

