All Products
Keywords [ asme b16 9 copper nickel elbow ] match 362 Products.
Copper Nickel Class 300 3 4 5 6 Inch RF RTJ ASTM Forged TH WN So BL Cuni C70600 Flanges
| Heat Treatment: | Normalizing, Annealing, Quenching, Etc. |
|---|---|
| Color: | Customized Colors |
| Compressive Strength: | Strong |
Copper Nickel Equal Tee UNS C71500 SMLS Butt Welding Pipe Fittings for High Temperature Applications
| Pressure: | High Pressure |
|---|---|
| Standard Of Execution: | HG/T20592-2009 |
| Design Standard: | ASME B16.22 |
Nickel Alloy Elbow Connectors ASME Certified High Temperature Resistance Industrial Applications 45Degree Various Grade
| Product Name: | 90 LR Elbow |
|---|---|
| Material: | UNS 71500 |
| Size: | 1"-36" |
7030 Copper Nickel Pipe Fittings 8" 90 LR Elbow 4.5mm Butt Welding Elbow
| Product Name: | 90 LR Elbow |
|---|---|
| Material: | UNS 71500 |
| Size: | 1"-36" |
Codo Cobre 90 Deg Elbow Custom Copper Press Fittings 90 Degree Elbow
| Product Name: | 90 LR Elbow |
|---|---|
| Material: | UNS 71500 |
| Size: | 1"-36" |
90 Degree Elbow Codo Cobre 90 Deg Elbow Custom Copper Press Fittings High Quality
| Product Name: | 90 LR Elbow |
|---|---|
| Material: | UNS 71500 |
| Size: | 1"-36" |
Industrial grade Nickel Elbow Fittings ISO Certified Chemical Resistance Manufacturing Plants 45 Degree Socket Weld
| Product Name: | 90 LR Elbow |
|---|---|
| Material: | UNS 71500 |
| Size: | 1"-36" |
Threaded Cap Cast Iron Copper Nickel Female Metal Threaded Fitting
| Wall Thickness: | Customized |
|---|---|
| Size: | 1/2 Inch |
| Pressure Rating: | 150 Psi |
1"X1/2" 2.5x2mm Copper Nickel Fittings UNS C70600 Pipe Reducing Coupling
| Name: | Reducing Coupling |
|---|---|
| Material: | UNS C70600 |
| Size: | 1"X 1/2" Or Customized |
CuNi elbow Seamless Welded Concentric Eccentric Reducer EEMUA 146 C7060x Copper Nickel 9010 C70600
| Place Of Origin:: | China |
|---|---|
| Connection:: | Welding |
| Head Code:: | Square |

