All Products
Keywords [ 3000 copper nickel fittings ] match 162 Products.
TOBO 3000# Forged Copper 3/8" NPT Hex Head Pipe Cap For High Pressure Plumbing & Industrial Applications
| Application: | Pipe Fitting |
|---|---|
| Temperature Rating: | Up To 400°F |
| Country Of Origin: | USA |
China Factory Cooper Nickel Forge Fitting Threaded Union Cuni 70/10 1/2"-4" 3000LB Customized
| Name: | Union |
|---|---|
| Material: | UNS C70600 |
| Size: | 1/2"-4" Or Customized |
Best Quality Cooper Nickel Union C70600 70/10 1/2"-4" 3000LB Customized
| Name: | Union |
|---|---|
| Material: | UNS C70600 |
| Size: | 1/2" Or Customized |
Best Quality Cooper Nickel Union C70600 90/30 1/2" 3000LB
| Name: | Union |
|---|---|
| Material: | UNS C70600 |
| Size: | 1/2" Or Customized |
ANSI B16.9 Wooden Case Package CuNi 90/10 Copper Nickel Elbow Fitting
| Product: | Copper Nickel Elbow |
|---|---|
| Length: | Customized |
| Temperature Rating: | Up To 450°F |
ASME B16.9 Professional Copper Nickel Pipe Elbow for Industrial Pipe Fitting Use
| Product: | Copper Nickel Elbow |
|---|---|
| Packing: | Carton |
| Surface Treatment: | Polished |
Silver Reducing Tee Fitting High-Temperature Performance 400°F Rating
| Temperature Rating: | 400°F |
|---|---|
| Connection Type: | Threaded/Socket |
| Size: | 1/2''~Customized |
1-24" Seamless Copper Nickel Elbow 45/90/180°, EEMUA C70600 CuNi 90/10 70/30
| Product Name: | Copper Nickel Elbow |
|---|---|
| Standards: | ASTM B466, ASTM B111, ASTM B122 |
| Connection: | Welding |
Safety & Eco-Friendliness Copper Pipe Cap ASTM B466 C70600 3'' STD
| Features: | Lead-Free |
|---|---|
| Product Name: | Copper Nickel Cap |
| Packaging Type: | Wooden Case |
CUNI 70/30 Excellent Sealing Performance Copper Pipe Cap ASME B16.9 1/2 inch SCH60
| Features: | Lead-Free |
|---|---|
| Product Name: | Copper Nickel Cap |
| Packaging Type: | Wooden Case |

