All Products
CuNi 7030 Cupro Nickel Tubing ASME SB466 UNS C71500
| Product Name: | Copper Nickel Tube |
|---|---|
| Product Type: | Straight Copper Pipe |
| Material: | Copper Nickel |
7030 Copper Nickel Tube C71500 ASTM B466 SMLS Tubing 3-1/2" OD X .095 Air Conditionering
| Product Name: | Copper Nickel Tube |
|---|---|
| Product Type: | Round Tube |
| Elongation (≥ %): | 40% |
C70600 Copper Alloy Tube CuNi 9010 OD 19.05mm 2.1mm
| Product Name: | CuNi 9010 Tube |
|---|---|
| Size: | 19.05mm |
| Place of Origin | China |
1 - 48'' Copper Nickel Tube SCH40 C70600 Round Straight Pipe Customized Wall Thickness
| Application: | Heat Exchanger, Condenser, Evaporator, Boiler |
|---|---|
| Outer Diameter: | Customized |
| Package: | Wooden Case, Pallet, Bundle |
METAL ASTM B111 6" SCH40 CUNI 90/10 C70600 C71500 Tube Copper Nickel Seamless Steel Pipe
| Melting Point: | 1100-1145°C |
|---|---|
| Elongation: | Medium |
| Thermal Conductivity: | High |
ASTM B466 Anodized Copper Nickel Tube Packaged on Pallet Meet Customer Requirements
| Productname: | Copper Nickel Tube |
|---|---|
| Surface Treatment: | Polished |
| Outer Diame: | 6-813mm |
ASTM B466 Custom Length Copper Nickel Tube ±0.1mm Tolerance for High Precision Applications
| Productname: | Copper Nickel Tube |
|---|---|
| Thickness: | 0.5-100mm |
| Size: | Customized |
Customizable Copper Nickel Tube Fittings with ASTM Standards ISO Certification
| Package: | Wooden Case, Pallet, Bundle |
|---|---|
| Length: | Customized |
| Shape: | Tube |
Polished Copper Nickel Tube Astm B111 Standard Iso Certified Tube With Customized
| Payment Term: | T/T, L/C, Western Union |
|---|---|
| Shape: | Tube |
| Wall Thickness: | Customized |
Inconel 625 20mm 75mm Copper Tube Cheap B444 SB 111 BS 2871 90/10 Copper Nickel tubes
| Type: | Straight Copper Pipe |
|---|---|
| Product Name: | Copper Nickel Tube |
| Application: | Water Tube |

