All Products
Keywords [ weld copper nickel pipe ] match 1224 Products.
ASME B16.5 150# CuNi 90/10 Welding Neck Flange 1 1/2" Copper Nickel High‑Reliability
| Product Name: | Copper Nickel Flange |
|---|---|
| Manufacturing Process: | RF |
| Surfacefinish: | Polished / Machined |
Round Polished Pipes Seamless Copper Nickel Tube C70600 C71500 C12200 1/2'' SCH80
| Material: | Copper Nickel |
|---|---|
| Size: | 1/2"-48" |
| Product Name: | Copper Nickel Pipe |
Seamless Copper Nickel Tube C70600 C71500 C12200 1/2'' SCH80 Round Polished Pipes
| Material: | Copper Nickel |
|---|---|
| Size: | 1/2"-48" |
| Product Name: | Copper Nickel Pipe |
C70600 CUNI 9010 Industrial Seamless Copper Nickel Alloy Tube 1/2''
| Material: | Copper Nickel |
|---|---|
| Size: | 1/2"-48" |
| Product Name: | Copper Nickel Pipe |
C71500 Alloy Seamless Tube ASTM B111 3/4" OD Copper Nickel Alloy Tubes SCH40
| Material: | Copper Nickel |
|---|---|
| Size: | 1/2"-48" |
| Product Name: | Copper Nickel Pipe |
Copper Nickel Alloy Tubes SCH40 C71500 Alloy Seamless Tube ASTM B111 3/4" OD
| Material: | Copper Nickel |
|---|---|
| Size: | 1/2"-48" |
| Product Name: | Copper Nickel Pipe |
Copper Nickel Elbow ASTM B466 UNS C715000 1.5D 90°3"20Bar
| Product Name: | Copper Nickel Flange 300LB NPS20 C70600 Socket Weld Flange For Oil Gas Pipeline |
|---|---|
| Size: | 3/4 |
| Advantage: | Convenient Installation And Maintenance |
Forged ASME Standard Copper Nickel 180 Degree Elbows With Forging Technology
| Pressure: | High Pressure |
|---|---|
| Surface Treatment: | Polishing |
| Size: | Customized |
High Pressure Copper Nickel Elbow Fitting with Polished Appearance
| Pressure: | High Pressure |
|---|---|
| Shape: | Elbow |
| Connection: | Welded |
Polished Copper Nickel Elbow Forged with Precision Technology
| Application: | Pipe Fitting |
|---|---|
| Processing Technology: | Forging |
| Shape: | Elbow |

