All Products
Keywords [ copper nickel pipe 90 10 ] match 822 Products.
DN50 SCH5 Stub End MSS SP 43 Copper Nickel Cuni 7030
| Name: | Copper Nickel Stub End |
|---|---|
| Material: | CUNI 7030 |
| Size: | DN 50 Or Customized |
JIS Standard Slip-on Flange with Black Paint Coated Surface Finish
| Application: | Oil, Gas, Chemical, Petrochemical, Power, Offshore, Shipbuilding |
|---|---|
| Flange Type: | Weld Neck |
| MOQ: | 1pc |
ASTM A312 Standards Cross Pipe Fitting with 150 PSI Pressure Rating
| Standards: | ASTM A312, ASTM A403, ASTM A815 |
|---|---|
| Manufacturing Process: | Forged |
| Size: | 1/2 |
Raised Face Weld Neck Flange with XXS Thickness for Corrosive Environments
| MOQ: | 1pc |
|---|---|
| Thickness: | Sch5s-Sch160, XS, XXS |
| Standard: | ANSI, DIN, JIS, BS, EN |
4.5mm Cuni 9010 45 Degree Elbow Steel Pipe Fittings BW TO B16.9 EEMUA 146 SEC.1 8"
| Product Name: | 90 LR Elbow |
|---|---|
| Material: | UNS 71500 |
| Size: | 1"-36" |
100mm 80mm Nickel Alloy Butt Welding Pipes 1'' Inconel 800H B407 3'' 2'' 1/2
| Grade: | Cooper |
|---|---|
| Application: | Air Condition Or Refrigerator,Oil Cooler Pipe,Water Tube,heat Exchanger,air-conditioner Ect. |
| Type: | Inconel800H |
Sand Blasted Surface Finish Round Bar with Melting Point 1350 °C 2460 °F
| Size: | 6mm To 200mm |
|---|---|
| Length: | 1000mm To 6000mm |
| Elongation: | 30% (min) |
Customized Brass Copper Female 3 Way Threaded Equal / Reducing Tee Pipe Fitting
| Application: | Industrial |
|---|---|
| Connection Type: | Threaded |
| Corrosion Resistance: | High |
Customized Seamless Welded Concentric Eccentric Reducer Copper Nickel CuNi9010 C70600
| Place Of Origin:: | China |
|---|---|
| Connection:: | Welding |
| Head Code:: | Square |
Bright Surface Finish Tube with 6mm To 200mm for in Cuni C70600
| Density: | 8.9 G/cm3 |
|---|---|
| Material Grade: | Cu-Ni 90/10 |
| Hardness: | HB 90 (max) |

