All Products
Keywords [ copper nickel fittings ] match 1287 Products.
EEMUA Copper Nickel Fittings Seamless Copper Reducer 1/2" - 48"
| Name: | Reducer |
|---|---|
| Material: | 90-10 Cu-Ni |
| Size: | DN15-DN1500 |
EEMUA Copper Nickel Fittings Seamless 1/2" - 48" Copper Reducer
| Name: | Reducer |
|---|---|
| Material: | 90-10 Cu-Ni |
| Size: | DN15-DN1500 |
EEMUA Seamless 1/2" - 48" Copper Nickel Fittings Reducer
| Name: | Reducer |
|---|---|
| Material: | 90-10 Cu-Ni |
| Size: | DN15-DN1500 |
EEMUA Seamless 1/2" - 48" Copper Nickel Fittings Reducer Pipe Fittings
| Name: | Reducer |
|---|---|
| Material: | 90-10 Cu-Ni |
| Size: | DN15-DN1500 |
1" 75mm Copper Nickel Fittings Forged Nipple UNS C70600 ASTM B466
| Name: | Coupling |
|---|---|
| Material: | UNS C70600 |
| Size: | 1" Or Customized |
Copper Nickel Fittings Iron Pipe NPT Fittings Industrial Metal Pipe Tee
| Standard: | ASME B16.9 |
|---|---|
| Pressure Class: | 2000LBS, 3000LBS, 6000LBS |
| Finish: | Plain, Electroplated, Polished |
1"X1/2" 2.5x2mm Copper Nickel Fittings UNS C70600 Pipe Reducing Coupling
| Name: | Reducing Coupling |
|---|---|
| Material: | UNS C70600 |
| Size: | 1"X 1/2" Or Customized |
4"X3" 3000# Copper Nickel Fittings UNS C71500 Threaded Unequal Tee
| Name: | Threaded Unequal Tee |
|---|---|
| Material: | C71500 |
| Size: | 4"X3" Or Customized |
1" 75mm Copper Nickel Fittings UNS C70600 ASTM B466 Forged Nipple
| Name: | Nipple |
|---|---|
| Material: | UNS C70600 |
| Size: | 1" Or Customized |

