All Products
Keywords [ copper nickel fittings ] match 1287 Products.
ISO 9001 Certified Customized Copper-Nickel Alloy Tube Fittings
| Length: | Customized |
|---|---|
| Standard: | ASTM B111, ASTM B466, ASTM B467, ASTM B468, ASTM B469 |
| Material: | Copper Nickel |
Standard Copper Nickel Bar 6mm To 200mm ASTM / ASME SB 111 UNS C70600 Cu-Ni 90/10
| Melting Point: | 1350 °C (2460 °F) |
|---|---|
| Material Grade: | Cu-Ni 90/10 |
| Form: | Bar, Rod, Wire |
Customized C70600 / 71500 30/70 Copper Nickel Reducing Tee DIN20-600 SCH30 SCH40 3/4"-30"
| Product Name: | Copper Nickel Flange Suitable For Pressure, Neck Test Paper Temperature And Flood Setting High Occasions |
|---|---|
| Product Type: | Cooper Nickel Tee Reducing Tee |
| Size: | 3/4"-30" |
Customized Copper Nickel Equal Tee DIN20-600 SCH20- SCH40 3/4"-30"
| Product Name: | Copper Nickel Flange Suitable For Pressure, Neck Test Paper Temperature And Flood Setting High Occasions |
|---|---|
| Product Type: | Cooper Nickel Tee Equal Tee |
| Size: | 3/4"-30" |
Customized Copper Nickel Elbow Forging Technique for Superior Quality
| Connection: | Welded |
|---|---|
| Processing Technology: | Forging |
| Product Name: | Copper Nickel Elbow |
Customized Copper Nickel Elbow Fitting - Reliable For High Pressure Applications Butt Welding Socket Welding Threaded
| Standard: | ASME, ANSI, DIN, JIS, Etc. |
|---|---|
| Shape: | Elbow |
| Package: | Wooden Case |
Customized Copper Nickel Elbow Pipe Fitting Forging Technology Butt Welding Socket Welding Threaded
| Standard: | ASME, ANSI, DIN, JIS, Etc. |
|---|---|
| Material: | Copper Nickel |
| Shape: | Elbow |
Customizable Polishing Copper Nickel Elbow with Welded Connection
| Connection: | Welded |
|---|---|
| Standard: | ASME, ANSI, DIN, JIS, Etc. |
| Thickness: | Customized |
High Pressure Copper Nickel Elbow Fitting - Available in MOQ 1 Piece
| Shape: | Elbow |
|---|---|
| Material: | Copper Nickel |
| Standard: | ASME, ANSI, DIN, JIS, Etc. |
Welded Connection Polishing Copper Nickel Elbow for Various Applications
| Size: | Customized |
|---|---|
| Surface Treatment: | Polishing |
| Processing Technology: | Forging |

