All Products
Keywords [ c70600 reducer fitting ] match 286 Products.
High Tensile Strength Copper Nickel Pipe Diameter 1/2 Inch 24 Inch For Benefit
| Pressure Rating: | Up To 1000 Psi |
|---|---|
| Tensile Strength: | High |
| Pressure: | 600 |
ASTM B466 Custom Length Copper Nickel Tube ±0.1mm Tolerance for High Precision Applications
| Productname: | Copper Nickel Tube |
|---|---|
| Thickness: | 0.5-100mm |
| Size: | Customized |
Copper Nickel ASTM B466 UNS C9010 1.5D 90° 3'' SCH40 Elbow ASME B16.9
| Product Name: | The ASTM B466M Copper Nickel 1.5D Threaded Elbow |
|---|---|
| Size: | 3/4 |
| Advantage: | Convenient Installation And Maintenance |
Smooth Surface Copper-Nickel Piping with 0.065 Inch 0.5 Inch Wall Thickness for Benefit
| Grade: | C70600, C71500 |
|---|---|
| Surface: | Smooth |
| Diameter: | 1/2 Inch - 24 Inch |
Copper Nickel Elbow ASTM B466 UNS C715000 1.5D 90°3"20Bar
| Product Name: | Copper Nickel Flange 300LB NPS20 C70600 Socket Weld Flange For Oil Gas Pipeline |
|---|---|
| Size: | 3/4 |
| Advantage: | Convenient Installation And Maintenance |
Smooth Surface Copper-Nickel Pipelines for Smooth Performance in Harsh Environments
| Pressure Rating: | Up To 1000 Psi |
|---|---|
| Surface: | Smooth |
| Pressure: | 600 |
600 Pressure Rating Copper Nickel Pipe with Standard Seaworthy Package for Industrial
| Diameter: | 1/2 Inch - 24 Inch |
|---|---|
| Tensile Strength: | High |
| Surface: | Smooth |
B626 Copper Nickel Plate Standard Export Seaworthy Package
| Grade: | C70600, C71500, C71640, C71640, C72500 |
|---|---|
| Surface: | 2B, BA, HL, No.1, No.4, 8K |
| Standard: | ASTM, AISI, JIS, DIN, EN |
Good Elongation Copper Nickel Couplings for Corrosion-Resistant and Durable Joints
| Design Standard: | ASME B16.22 |
|---|---|
| Yield Strength: | High |
| Size Range: | 1/2 |
Customized Square Copper Nickel Pipe - 2 inch Seamless, C71500 Alloy, Sch10-Sch160
| Product Name: | Copper Nickel Pipe |
|---|---|
| Color: | Reddish-brown With A Slight Silver Hue |
| Thickness: | 0.1mm~300mm |

