All Products
Keywords [ c70600 copper nickel flange ] match 320 Products.
ASTM B466 Copper Nickel UNS C70600 Slip On Flange Connector for Pipeline System
| Productname: | Copper Nickel Flange |
|---|---|
| Product Type: | Screw Thread Flange |
| Size: | 3/4'' |
Copper Nickel Elbow ASTM B466 UNS C715000 1.5D 90°3"20Bar
| Product Name: | Copper Nickel Flange 300LB NPS20 C70600 Socket Weld Flange For Oil Gas Pipeline |
|---|---|
| Size: | 3/4 |
| Advantage: | Convenient Installation And Maintenance |
C71500 Copper Nickel Forged Blind Flange 4"-48" 150-2500# Tested for Chemical Industry
| Product Name: | Copper Nickel Flange |
|---|---|
| Temperature Range: | -29°C To 400°C |
| Flange Type: | Weld Neck |
C44300 C46400 C70600 C7060X C71500 CuNi90/10 Copper Nickel Brass Flange
| Material: | Copper Nickel |
|---|---|
| Size: | 1/2"-48" |
| Product Name: | Copper Nickel Flanges |
RF Copper Nickel Steel Flanges ASTM A105 ASME 16.9 Cuni C70600
| Material: | Copper Nickel |
|---|---|
| Size: | 1/2"-48" |
| Product Name: | Copper Nickel Flanges |
C11500 C10910 Uns C70600 Lap Joint Flange Copper Nickel Pipe Fittings
| Material: | Copper Nickel |
|---|---|
| Size: | 1/2"-48" |
| Product Name: | Copper Nickel Flanges |
Copper Nickel Slip-on Flange Forged Pipe Fittings For Shipbuilding Professionals
| Pressure Rating: | 150#, 300#, 600#, 900#, 1500#, 2500# |
|---|---|
| Standard: | ANSI, DIN, JIS, BS, EN |
| Packaging: | Wooden Cases, Pallets, Wooden Boxes, Cartons, Plywood Cases, Bundle |
ASTM B466 UNS C70600 Slip-On flange connector Copper and nickel flanges
| Material: | Copper Nickel |
|---|---|
| Size: | 1/2"-48" |
| Product Name: | Copper Nickel Flanges |
Welding Pipe Copper Nickel Steel Flanges 1'' 150 Class RF ASTM A105 Cuni C70600
| Material: | Copper Nickel |
|---|---|
| Size: | 1/2"-48" |
| Product Name: | Copper Nickel Flanges |
Welding Copper Nickel Forged Flange Joint Pipe Fittings 1/2" - 48"
| Material: | Copper Nickel |
|---|---|
| Size: | 1/2"-48" |
| Product Name: | Copper Nickel Flanges |

