All Products
Keywords [ c70600 copper nickel elbow ] match 212 Products.
C70600 CuNi 9010 BW LR Copper Nickel Elbow, EEMUA 146, 45/90 Degree Butt Welding Fittings
| Product Name: | Copper Nickel Elbow |
|---|---|
| Color: | Silvery With A Slight Pinkish Hue |
| Corrosion Resistance: | Excellent |
ASTM B16.9 Copper Nickel Elbow C70600 45°/90° Angle, Industrial Piping Fitting
| Application: | Pipe Fitting |
|---|---|
| Package: | Wooden Case |
| Surface Treatment: | Polishing |
ANSI B16.9 Wooden Case Package CuNi 90/10 Copper Nickel Elbow Fitting
| Product: | Copper Nickel Elbow |
|---|---|
| Length: | Customized |
| Temperature Rating: | Up To 450°F |
Copper-based Alloy Pipe Fittings Copper Nickel Cu-Ni 90/10 Uns C70600 C70610 Steel Elbow Coupling
| Pressure: | High |
|---|---|
| Customized Support: | OEM, ODM, OBM |
| Shape: | Elbow |
Custom Forged C70600 CuNi Flanges, Class 300, 3-6 Inch, RF/RTJ, WN/TH/BL
| Productname: | Copper Nickel Flange |
|---|---|
| Surface Finish: | Smooth, Polished Or As Per Requirement |
| Often Used Of: | PN≤10.0MPa,DN≤40 |
CuNi 9010 Equal Cross Pipe Fitting Copper Nickel ANSI B16.9 Straight 2" SCH40
| Product Name: | Copper Nickel Pipe Cross |
|---|---|
| Material Grade: | C70600 |
| Size: | 2" SCH40 |
C70600 ANSI B16.9 Cross Pipe Fitting Straight 2" SCH40 Buttweld
| Product Name: | Copper Nickel Pipe Cross |
|---|---|
| Material Grade: | C70600 |
| Size: | 2" SCH40 |
Multi Fit Aluminum Elbow Covers Cushion Tee Pipe Fittings
| Name: | Equal Tee |
|---|---|
| Brand: | TOBO |
| Material: | Copper Nickel |
BW Seamless Copper Pipe Concentric Reducer EMMUA C70600 C71500
| Shape: | Concentric/ Eccentric |
|---|---|
| Price Term: | CIF CFR FOB Ex-Work |
| Package: | Standard Seaworthy Export Package Or As Required |
CUNI Steel Pipe Fittings Elbow EMMUA 90/10 70/30 C70600 45/90/180 Degree 1-24" Seamless Elbow
| Product Name: | 90 LR Elbow |
|---|---|
| Material: | UNS 71500 |
| Size: | 1"-36" |

